TİK TOK KONTROL ALTINA ALINACAK
Eklenme : 07.01.2024
Haber Tipi: Ulusal Haber

TİK TOK KONTROL ALTINA ALINACAK

Sosyal medyada özellikle TikTok üzerinden yapılan müstehcen paylaşımlar son günlerde gündem olmuştu. 'Laz kızı', 'Donsuz Kelly', '1 milyon beğenide romantik anım var' yayınları tepki toplamıştı. Peş peşe yaşanan olaylar sonrası yetkililer harekete geçti.Sosyal medya platformu TikTok üzerinden para kazanma amacıyla yapılan müstehcen canlı yayınlar son günlerde gündem olmuştu. 'Laz kızı', 'Donsuz Kelly' gibi takma isimlerle birçok kişi yaptıkları müstehcen yayınlarla para kazanıyorlardı.

Toplumda tepkilere yol açan olaylar sonrası harekete geçildi. TikTok'ta müstehcen yayın yapıp para kazanan fenomenlere yönelik ciddi yaptırımlar geliyor.

RADİKAL KARARLAR ALINDI

Genci de yaşlısı da o skandal görüntülere tepki gösteriyordu. Artık TikTok'ta müstehcen yayınlar anında kesilebilir, hesaplar da anında kapanabilir.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nun TikTok yetkilileri ile yaptığı toplantıda radikal kararlar çıktı. SOMİDER Başkanı Prof. Dr. Levent Arslan, "TikTok yetkilisinin Meclis'te verdiği bilgiye göre editöryal sistemle beraber artık bu yayınlar kontrol altına alınacak ve müstehcen, Türk aile yapısına aykırı her türlü yayın durdurulacak" dedi. Topluluk kurallarını ihlal eden canlı yayınlar sonlandırılacak ve tekrarındaysa hesaplar tamamen kapatılacak" dedi.

ÇOK SAYIDA ŞİKAYET OLURSA ANINDA KAPATILACAK

Bu tür yayınlardan rahatsız olanlara da önemli bir görev düşüyor. O hesaplarla ilgili ne kadar kısa sürede çok sayıda şikayet olursa platform o hesapları anında kapatabiliyor.


Barış kuyukazan 08.01.2024 16:07
Ülkemizde zinanın suç olmadığını herkes biliyor ve bu tür sosyal uygulamalar normal olarak bu şekilde davranan kişiler ile dolu sadece bunun ile sınırlı değil ki dolandırıcılık dijital dilencilik de bunların bir kısmı bunların önüne geçilmesi için güzel bir yaşa çıkması gerektiğini ve TV program dizi ve sinema lar da da uygulanmalıdır.


Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Etiketler


Tiktok

Yazılım EMA