Simpsons Kahramanmaraş Bölümü Gündem Oldu! O Bölümü İzleyenler Hayrete Düştü!
Eklenme : 18.02.2023
Haber Tipi: Uluslararası Haber

Simpsons Kahramanmaraş Bölümü Gündem Oldu! O Bölümü İzleyenler Hayrete Düştü!

Yaşadığımız korkunç depremin Simpson dizisinin önceki bölümlerinde tahmin edildiği iddia ediliyor.
Bundan daha önce Beyrut'taki patlama, koronavirüs salgını gibi yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle bilinen Simpsonlar çizgi dizisi, Kahramanmaraş'taki depremi de bildi.Dünyanın en çok izlenen dizilerinden bir tanesi olarak bilinen Simpsonlar'da Kahramanmaraş'a giden Türk gemisi ile depreme vurgu yapılıyor. Ortaya çıkan iddialar sonrası Simpsons Kahramanmaraş depremini önceden mi bildi sorusu en sık aratılanlar arasında yerini aldı. 

Simpsons Kahramanmaraş Bölümü Gündem Oldu!

Simpsonlar çizgi dizisi, Kahramanmaraş'taki depreme de vurgu yapmış. Yayınlanmış bölümünde Simpsonlar'da Kahramanmaraş'a giden yardım dolu Türk gemisi ile depreme vurgu yapılıyor. Sosyal medyada paylaşılan Simpsonlar videosunda da, çizgi dizinin depremi önceden tahmin ettiği iddia edildi.

Simpsonlarda Kahramanmaraş depreminden bahsedilmiyor Paylaşımdaki video, Simpsonların 16.sezon Mobile Homer isimli 13.bölümünden alınmış. Dizide, Bart ve Lisa Simpson araçlarıyla giderken bir kaza anında gemiye düşüyorlar.

Bölümün 18.47'inci dakikasından itibaren geminin Türk bayraklı olduğu görülebiliyor. Ancak bölümün herhangi bir kısmında deprem olduğu ya da olacağı ve oraya yardım ulaştırıldığından bahsedilmiyor.

Dizinin sonunda da İstanbul'la ilgili bir şarkı söyleniyor. Türkiye'de ve dünyada meydana gelen hemen her önemli olay sonrası Simpsonların olayları bildiği yorumları yapılıyor. Yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle gündeme damgasını vuran Simpsonlar dizisi, geçmişte Beyrut'taki patlamanın benzerinin yayınlanmasıyla ve koronavirüs salgınının bir benzerini tahmin etmesiyle gündeme bomba gibi düşmüştü.


Haber Resimleri

Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Etiketler


Deprem

Yazılım EMA