RUS KADINLAR 'EVDE KOL NASIL KIRILIR?' SORUSUNUN YANITINI ARIYOR
Eklenme : 22.09.2022
Haber Tipi: Uluslararası Haber

RUS KADINLAR 'EVDE KOL NASIL KIRILIR?' SORUSUNUN YANITINI ARIYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in seferberlik kararı sonrası Ruslar internetin başına geçti. Ülkeyi terk etmek isteyenler uçak bileti aratmaya başlarken, savaşmak istemeyenler ise Google'da 'kol nasıl kırılır', 'askerliği nasıl ertelerim' ve 'Rusya’dan nasıl kaçarım' başlıklarını arattı.Rusya lideri Putin, Rusya’da 'kısmi seferberlik' ilan etti. Askerden kaçmak isteyen Rus gençler ise Google'nın başına geçti. Google Trends verilerine göre Duma’nın geçirdiği yasanın ardından 'Rusya’dan nasıl kaçılır?' araması yapan Rusların sayısı neredeyse dört kat arttı. Google Rusya trendinde en çok aranan 'Kol nasıl kırılır', 'Askerliği nasıl ertelerim' ve 'Rusya’dan nasıl kaçarım' başlıkları öne çıktı. Ayrıca seferberlik ihtimalinin ardından da dün pek çok Rus vatandaşı havalimanlarına akın etmiş ve Moskova-İstanbul seferlerinin uçak biletleri 30 bin liraya kadar yükselmişti. Pegasus Havayolları’nın 21 Eylül Çarşamba günü Moskova-İstanbul uçuşlarında yer kalmadı.

Savaşta Rusya büyük kayıplarından sonra Ukrayna’ya gönderecek asker bulamadı. Rusya önce Wagner’i kullanarak hapishanelerden adam toplamaya çalışıp sonrasında kiliselerde gönüllü asker toplamaya başlamıştı. Bütün bunlara rağmen asker bulamayan Rusya seferberlik ilan etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da 'kısmi seferberlik' ilan etti. “Batı, Rusya’yı yok etmeye çalışıyor” diyen Putin, Ukrayna’da işgal ettikleri toprakların güvenliğini sağlamak için böyle bir karar aldıklarını söyledi. Putin'in açıklaması sonrası seferberlikten kaçmak isteyen Ruslar Google'nin başına geçti.


Haber Resimleri

Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Etiketler


RUSYA UKRAYNA

Yazılım EMA