MUHTAR CELEP MİLLETVEKİLLERİNİ HAREKETE GEÇİRDİ
Eklenme : 06.06.2022
Haber Tipi: Yerel Haber

MUHTAR CELEP MİLLETVEKİLLERİNİ HAREKETE GEÇİRDİ

Çine Karakollar Mahallesi’nde yer alan Kireççi Deresi, yaydığı pis koku ile birlikte çevreye mikrop saçmaya devam ederken Mahalle Muhtarı Gültekin Celep sorunun bir an önce çözüme kavuşması için milletvekillerini harekete geçirdi.Çine Karakollar Mahallesi’nde yer alan Kireççi Deresi, yaydığı pis koku ile birlikte çevreye mikrop saçmaya devam ederken Mahalle Muhtarı Gültekin Celep sorunun bir an önce çözüme kavuşması için milletvekillerini harekete geçirdi.

Çine Karakollar mahallesi sakinleri, mahallenin içinden akan Kireççi Deresi'nin pisliğine isyan etti. Vatandaşlar derenin içerisindeki bakımsızlık nedeniyle etrafa yayılan pis koku nedeniyle evlerinde oturamayacak duruma geldi. Tabanı toprak olan derenin etrafındaki evlerin duvarları rutubet nedeniyle çürümeye başladı. Mikrop yuvası haline gelen derenin temizlenmesini bekleyen vatandaşlar, "Derenin kötü kokusundan temiz havaya hasret kaldık. Evlerimizin kapısını bile açamıyoruz. Derenin içerisi mikrop yuvası gibi sinekten geçilmiyor. Salgın bir hastalık yayılmasından endişe ediyoruz. Bu soruna acil bir çözüm bulunmalı, bizim dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.

Karakollar Mahalle Muhtarı Gültekin Celep derenin ıslahı, tabanına beton kaplaması gerektiğini belirterek, "Burada dere yüzünden evler çürümeye başladı. Salgın hastalık olmasından endişe ediyoruz. Bu dereye artık bir çare bulunsun istiyoruz" diye konuştu. Muhtar Gültekin Celep, ayrıca deredeki sorunun giderilmesi için AK Parti Aydın Milletvekili KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ve MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na talepte bulundu.


Haber Resimleri
Yazılım EMA