KURUKÖY DERESİ TEMİZLENDİ VATANDAŞLAR BAŞKAN DİNÇER’E TEŞEKKÜR ETTİ
Eklenme : 26.11.2022
Haber Tipi: Yerel Haber

KURUKÖY DERESİ TEMİZLENDİ VATANDAŞLAR BAŞKAN DİNÇER’E TEŞEKKÜR ETTİ

Çine Belediyesi Kuruköy Mahalle sakinlerinin mağduriyetini gidermek için ilçede etkili olması beklenen yağışlar öncesi Kuruköy Deresi’ni temizledi.Kuruköy Deresi çevresinde ikamet eden vatandaşlar yağışlarda su baskını olmasından endişe ettiklerini fakat seslerini bugüne kadar kimseye duyuramadıklarını belirterek, taleplerini anında yerine getiren Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’e teşekkür etti.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in talimatı, Çine Belediye Başkanı Timuçin Karabulut ve belediyeye bağlı ekiplerin yoğun mesaisi sonucu ilçedeki dereler temizlendi. Çine Belediyesi sorumluluk alanında olmayan hizmetleri de gerçekleştirerek, vatandaşların taleplerini hızla yerine getiriyor. Bu kapsamda Kalabak Çayı, Kireçci Deresi ve Çaltı Mahallesi’nde bulunan dereleri temizleyen Çine Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kuruköy Mahallesi’ndeki Devlet Su İşleri’nin (DSİ) görev alanında yer alan fakat atıklar nedeniyle taşkın riski bulunan Kuruköy Deresi’nde de temizlik çalışmalarını tamamladı. Belediye ekipleri, iş makineleri ile dere içinde birikintiye neden olabilecek atıklar ve otları temizledi.

“BAŞKANIMIZ OLMASA SULAR ALTINDAYDIK”

Kuruköy Mahallesi’nde yaşayan kadın vatandaşlar Çine Belediyesi’nin mahallelerinde gerçekleştirdiği çalışmaları ziyaret ederek, ekiplere kolaylıklar diledi. Mahalle sakinlerinden Saliha Kara, “Deremiz çok kötü durumdaydı. Sesimizi kimseye duyuramadık. Çine Belediyemiz sesimizi duydu. Başkanımız Enver Salih Dinçer ve Başkan Yardımcımız Timuçin Karabulut sayesinde sorunumuz çözüldü. Başkanlarımız olmasa sular altındaydık. İş makineleri erkenden çalışmalara başladı. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Haber Resimleri

Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yazılım EMA