KARAKOZ CHP’Lİ HEYET İLE ÇİNE’DE SEL BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ
Eklenme : 07.07.2023
Haber Tipi: Yerel Haber

KARAKOZ CHP’Lİ HEYET İLE ÇİNE’DE SEL BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Evrim Karakoz Çine’deki sel bölgesini ziyaret etti.CHP Aydın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Evrim Karakoz, Çine Belediye Başkan Vekili Mehmet Utku Şahin, CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Çine Belediye Başkan yardımcısı Timuçin Karabulut ile birlikte selin yaşandığı mahalleleri ziyaret etti. CHP’li heyet Sarıköy Muhtarı Yakup Sarıkaya’dan bilgiler alarak mağdur olan vatandaşlarla bir araya geldi.

KARAKOZ: İKTİDAR SORUMSUZ DAVRANIYOR

Karakoz; “Evet! İklim değişti. Küresel ısınma var ve doğa ile mücadele etmek çok zor. Ama görüyorum ki burada yaşananlar doğa ile mücadele etmekten ziyade iktidarın yanlış politikaları ve iş bilmezliği yüzünden yaşananlardır. Pınarlar deresinin dere ıslahı yapılmamış ve sel ile birlikte dağdan gelen tomrukların dere yatakları ile köprü geçişlerini tıkamış traktörler sürüklenip ikiye, üçe bölünmüş. Hayvanlar telef olmuş. Ulaşımın sağlandığı yollar sular altında kalmış ama bölgede hiçbir yetkili yok. Yaşananlar ülkemizin diğer tüm sel olaylarında olduğu gibi yine AKP iktidarının sorumsuz davranışlarının eseridir. Bölge halkının yaraları bir an önce sarılmalı ve selin yol açtığı zararlar telafi edilmelidir. Bundan sonra yaşanması muhtemel yeni seller içinde önlemler hemen alınmalıdır” dedi.


Haber Resimleri


Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yazılım EMA