ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU YARIŞACAK
Eklenme : 15.05.2023
Haber Tipi: Ulusal Haber

ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU YARIŞACAK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iki adayın da yüzde 50 oyun üzerinde oy almaması üzerine seçimler yenilenecek.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 49,50, Kılıçdaroğlu’nun yüzde 44,89 oy aldığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Oğan yüzde 5,17 oy aldı. İkinci turda en fazla oyu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur tarihi de açıklandı. Daha önce ilan edildiği üzere ikinci tur için seçmenler 28 Mayıs Pazar günü sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanlığı seçim pusulasında ilk sırada Cumhur ittifakının adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada Millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu yer alacak. İkinci turda kilit nokta ise ATA ittifakının adayı Dr. Sinan Oğan’ın oyları. Sinan Oğan’ın ikinci turda hangi ittifaktan yana tutum alacağı ise henüz netleşmiş değil.


Haber Resimleri
Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Etiketler


Seçim

Yazılım EMA