ÇİNE'DE KALABAK ÇAYI'NDA KIŞ TEMİZLİĞİ
Eklenme : 15.10.2022
Haber Tipi: Yerel Haber

ÇİNE'DE KALABAK ÇAYI'NDA KIŞ TEMİZLİĞİ

Çine Belediyesi yaklaşan kış mevsimi öncesinde çay ve dere kenarlarında temizlik çalışmalarına başladı.İlk etapta dereye atılan yabancı maddeleri temizleyen Çine Belediyesi ekipleri, iş makinesiyle dere içinde birikinti oluşmasına neden olan otları da temizlemeye başladı.

Çine Belediyesi ilçenin ortasından geçerek Çine Çayı’na dökülen Kalabak Çayı’nda da itinalı bir çalışma başlattı. İlçe genelindeki derelerin temizliği için harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çay ve çevresinde çalışmalarına başladı. Yaklaşan kış mevsimi öncesi, birikinti oluşumunu engellemek ve yaşanabilecek olası bir olumsuzluğun önüne geçmek için yapılan çalışmaların ardından Kalabak Çayı, temiz bir görünüme kavuşacak.

İlçe halkının sağlığını ve güvenliğini tehdit eden tüm unsurlarla mücadele edeceklerini belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, ilçe genelinde temizlik çalışmalarının detaylı bir şekilde devam edeceğini de sözlerine ekledi. 


Haber ResimleriGüvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yazılım EMA