ÇİNE'DE GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Eklenme : 19.09.2022
Haber Tipi: Yerel Haber

ÇİNE'DE GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çine'de Gaziler Günü töreni gerçekleştirildi.Çine Hükümet Konağı Meydanında düzenlenen törene Çine İlçe Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tüfekci, Baro Temsilcisi Av. Aylin Aytepe, Çine İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Asb.Kd.Bçvş. Dinçer Zeybek, Çine İlçe Emniyet Müdürü Öner Oflaz, AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgüt Başkanı Tayfun Şahin, İyi Parti Çine İlçe Başkanı Erkan Bozkurt, Çine İlçe Müftüsü Yahya Ofşin, Çine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Günay Ocak, Çine Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Kamil Şenoğlu, Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, Çine Askerlik Şubesi Başkanı Vekili Per. Bçvş. Soner Yılancı, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Uyar, daire amirleri, muhtarlar, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Büstüne çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Atatürk İlkokulu Müdürü Korhan Karaca günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tören, öğrencilerin Gaziler Günü ile ilgili şiirleri okumasıyla sona erdi.

Atatürk İlkokulu Müdürü Korhan Karaca konuşmasında şunları dile getirdi; “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Her Türk de bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü bu duygular milletimizin yaradılışında vardır. Her gazimiz, her şehidimiz milletimizin ortak değeridir. Esasen bu millet geçmişte Gazi bir millettir. Onun için İstiklal şairimizin de dediği gibi; “Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” Bu topraklar böyle bir toprak, bu topraklarda boşluk yok. Her tarafta şehitlerimizin gazilerimizin kanları var. Ecdadımızın Anadolu'ya gelirken yüreğinde imanı, bir elinde mesleği, bir elinde kılıcıyla bu topraklara baştan sona fethi ve imar etmiştir ve biz Alpaslanlar ile başladık, Osman Gazi ile yürüdük ve Gazi Mustafa Kemal ile Cumhuriyeti inşa ettik. Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt'te, Miryokefalon’da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere 30 yılı aşkın bir süredir terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm Türkiye'de verilen mücadeleyi iyi anlatmalı, bu aziz vatanı uğrunda gösterilen fedakarlığı öğretmeniyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk'e ve gazilik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin birliği uğruna canlarını ortaya koyan, şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesini yükselen kahramanlarımızı saygıyla selamlarız” dedi.


Haber Resimleri

Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Etiketler


Çine

Yazılım EMA