ÇİNE MECLİSİ 5 GÜNDEM MADDESİNİ KARARA BAĞLADI
Eklenme : 05.06.2024
Haber Tipi: Yerel Haber

ÇİNE MECLİSİ 5 GÜNDEM MADDESİNİ KARARA BAĞLADI

Çine Belediye Meclisi 2024 Yılı Haziran Ayı Toplantısı’nda 5 gündem maddesini karara bağladı. Çine Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü. Toplantı; Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak başkanlığında yapıldı.

Meclisin ilk gündem maddesi Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Murakabe heyeti seçimi tek liste ile Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Oylamada Çiftçi Malları Koruma Meclisi Asil Üyeler; Gültekin Celep, Halis Özkan, Oktay Aktan, Turan Allale ve Ulaş Urhan,

Yedek Üyeler; Süleyman Kocaer, Dursun Uysal, Yılmaz Karaağaç, Tahsin Aydoğdu, Muhsin Şimşek.

Çiftçi Malları Korumamı Murakabe Heyeti Asil Üyeleri; Abdurrahim Ataköy, Sedat Kaya, Fikret Uyar, Volkan Öner, Sezgin Taştan.

Yedek Üyeler; Mehmet Kurt, Hüseyin Uyar, Nuri Katıdemirel, Metin Taştan, Ahmet Arslan seçildi.

Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Kazım Oluç seçimle ilgili Ziraat Odası üyelerinden birinin başkan olması gerektiğini, çiftçileri daha iyi bilen tarafından temsil edilmesi gerektiğini söyledi. Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok listede Ziraat Odası yönetiminden de arkadaşların olduğunu vurguladı. Seçimin tamamlanmasından sonra Ziraat Odası Başkan ve Üyeleri Belediye Meclis Toplantısından ayrıldı.

Gündemin ikinci maddesi Ege Belediyeler Birliği için asil İlhan İri, yedek Ramazan Kılışçı oy çokluğu ile seçildi. Üçüncü gündem maddesi Danimarka’ya yapılacak olan yurt dışı ziyareti ile ilgili bilgilendirme yapılarak madde oy birliği ile kabul edildi.

O yerler içkili yer bölgelerinden çıkarıldı

Meclisin 4 Maddesinde Cumhuriyet Mahallesi 485 Sokak No 1-3-5-7-9- numaralı yerler ile Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:9'dan No:23/B'ye kadar olan yerlerin içkili yer bölgesinden çıkarılması konusu görüşülerek Cumhur İttifakı’nın çekimser oy kullanması ile madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Avrupa Birliği projesiyle ilgili Litvanya gezisinde Çed yönetim kurulu Tolga Şanlı’nın vize sorunu olduğundan dolayı Belediye mimarı Hüseyin Aydın görevlendirilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.


Haber Resimleri

Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yazılım EMA