ÇİNE BELEDİYESİ'NDEN CUMHURİYET PARKI'NA YENİ DOKUNUŞ
Eklenme : 20.10.2022
Haber Tipi: Yerel Haber

ÇİNE BELEDİYESİ'NDEN CUMHURİYET PARKI'NA YENİ DOKUNUŞ

Çine Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda bakım ve yenileme çalışmalarına devam ederken Cumhuriyet Parkı’nı baştan aşağı yenileyerek hem park hem de düğün alanı olarak vatandaşların kullanımına sunacak.Çine Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çocukların daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda oynayabilmeleri, vatandaşların huzurlu vakit geçirebilmeleri için Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’nı yeniden düzenlemek için çalışmalarına başladı.  

2014 yılından bu yana ilçeye kazandırılan park, bahçe, tesis ve hizmet binalarını bölgeden çıkan taşlarla yaparak görsel bir mimari de yarattıklarını belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Sarıoğlu Parkı Kafe, Gölbaşı Parkı Kafe, Kuva-yı Milliye Parkımızdaki hizmet binamız gibi Cumhuriyet Parkı’ndaki kafemizi de taş bina yaparak hizmete sunacağız” diye konuştu.

 

“BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜM VE İŞLEVSELLİK KAZANACAK”

Çine Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile Cumhuriyet Parkı'nın daha modern ve kullanışlı hale geleceğini ifade eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında söz konusu parka düğün alanı ve kafeterya kazandırılacağını da belirtti. Ayrıca, park içerisindeki yürüyüş yolları ve çocuk oyun gruplarının da yenileceğini kaydeden Başkan Dinçer; İlçemizin çehresini değiştirmek ve daha modern bir hale getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizde yaşam standartlarını yükseltmek için birçok mahallemizde yol çalışmalarından sosyal tesislere, parklardan yaşam alanlarına kadar her alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Parkımızda da yenileme işlemlerini yoğun bir tempo ile sürdürüyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi Cumhuriyet Parkımızı sadece bir park olarak görmüyoruz. Belediyemize ait iki adet büyük düğün salonumuz var, fakat bazı dönemlerde ihtiyaçlarımıza yetmiyor. Parkımız vatandaşlarımıza bu anlamda da hizmet verecek. Ayrıca son zamanlarda birçok konser ve etkinliğimizi Kuva-yı Milliye Parkımızda yaptık. Cumhuriyet Parkımızı da bu şekilde dizayn ederek, bu bölgemizde de etkinlik ve konserler düzenleyeceğiz. İlkbaharda çalışmalarımız sona erdiğinde parkımız bambaşka bir görünüm ve işlevsellik kazanacak. Tüm hizmetlerimizi Çinemiz ve vatandaşlarımız için yapıyoruz” şeklinde konuştu.


Haber Resimleri


Ervin Varhan Kaya 22.10.2022 21:04
Güzel yeşil ve temiz bir Çine için teşekkürler Enver Salih Dinçer başkanımız


Güvenlik kodu
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde cineyurt.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yazılım EMA