BAŞKAN KANDEMİR'DEN 15 TEMMUZ MESAJI
Eklenme : 14.07.2023
Haber Tipi: Yerel Haber

BAŞKAN KANDEMİR'DEN 15 TEMMUZ MESAJI

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir 15 Temmuz Darbe Girişiminin 7. Yıldönümünde yayınlamış olduğu mesaj ile Çinelileri meydana davet etti.

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile mesaj yayımladı. Başkan Kandemir mesajında, 15 Temmuz'da Türk milletinin demokrasiye ve Türkiye'nin geleceğine sahip çıkarak devletini korumak için kanlarını ve canlarını ortaya koyduklarını ifade etti.

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir mesajında şu ifadelere yer verdi: 15 Temmuz Türk milletinin üzerine kara bulutların çöktüğü anda yeniden dirilişinin adıdır. FETÖ hain darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, birçok kurum ile vatan toprağının topyekûn bir saldırı ve işgal girişimine uğramıştır. Hain darbecilerin aynı gece Cumhurbaşkanımız ve ailesini hedef alan bir suikast girişiminde bulunmuşlardır. Türkiye’nin demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı yok etmeyi hedefleyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla hüsrana uğratılmış ve bu olayın müsebbipleri Türk adaletine teslim edilmiştir. O gece 251 masum vatandaşımız darbecilerin hain kurşunlarıyla şehit edilmiş, 2 bin 194 vatandaşımız da gazi olmuştur. Türkiye'nin başına bir daha böyle bir musibetin gelmemesi için birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bunları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu nedenle milletimizin yazdığı destanın 7. yılında yarın akşam Hükümet Meydanı’nda demokrasi nöbetimiz olacaktır. Tüm duyarlı ilçe halkımızı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına meydana davet ediyorum.
Haber Resimleri
Yazılım EMA